کاربر عزیز ، به آراد سرمایه خوش آمدید .
ورود به حساب کاربری
ثبت نام
معرفی سایتهای مفید برای فعالان بازارهای مالی

سایتهای بورسی

قیمت کالاها

دلار و سکه

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 40 تا 52 , از مجموع 58

موضوع: بانک کارافرین

 1. Top | #40

  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  نوشته ها
  1,239
  تشکر
  1,340
  تشکر شده 1,440 بار در 780 ارسال

  پیش فرض

  [لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید.]
  صورت های مالی تلفیقی 6 ماهه منتهی به 31/6/90 به انضمام یاد داشت های پیوست (حسابرسی شده

 2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید حسن اسلانی از ایشان تشکر کرده است:


 3. Top | #41

  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  نوشته ها
  1,239
  تشکر
  1,340
  تشکر شده 1,440 بار در 780 ارسال

  پیش فرض

  گزارش تلفیقی 6 ماهه 90 (1)
  با سلام به دوستان سهامدار کارآفرین

  گزارش تلفیقی 6 ماهه کارآفرین را خیلی اجمالی نگاهی کردم و خلاصه همان نگاه را خدمت دوستان به اشتراک میگذارم.

  گزارش 6 ماهه کارآفرین را میتوان گزارشی معمول و مقبول ارزیابی کرد.
  جمع داریی های شرکت افزایشی معادل 16% داشته ( از مبلغ 42 هزار و 900 میلیارد ریال در 6 ماهه 89 به 49 هزار و 565 میلیارد ریال در 6 ماهه 90 افزایش یافته)

  در بدهی های بانک ، افزایش بدهی به بانکها و مؤسسات اعتباری افزایش قابل توجهی داشته که باید دید صرف چه مواردی شده سرمایه گذاریها، راه اندازی شعب، خرید اوراق مشارکت ، ....

  در سرمایه گذاریهای بانک افزایشی حدود 38% را شاهد هستیم ( معیار مقایسه در همه مواردی که عنوان میشود 6 ماهه 89است)

  در مورد دارایی بانک در اوراق مشارکت افزایشی معادل قریب به 100% را می بینیم ( از مبلغ یکهزار و 281 میلیارد ریال به دو هزار و 174 میلیارد ریال )

  سایر دارایی ها ، دارایی های ثابت مشهود و دارایی های نامشهود افزایشی بود ه اند.

  در بخش دارایی های بانک، تسهیلات اعطایی بانک از مبلغ حدود 27 هزار میلیارد ریال به مبلغ 33 هزار و 665 میلیارد ریال افزایش داشته ( بیش از 24% افزایش)

  سود حاصل از سرمایه گذاریها افزایش قابل توجه و بالایی به میزان 380% داشته ( از مبلغ حدود 49 میلیارد و 498 میلیون به مبلغ 229 میلیارد و509 میلیون ریال افزایش یافته)
  اما سود حاصل از سپرده گذاریها( اوراق مشارکت+ سپرده نزد بانکهای داخلی) از مبلغ 535 میلیارد ریال 938 میلیون ریال به مبلغ 488 میلیاردو 465 میلیون ریال کاهش داشته است.

  در بخش بدهی های بانک اهم مواردی که افزایش داشته اند به ترتیب بزرگی مبلغ عبرتند از:
  سپرده های سرمایه گذاری مدت دار و سایر انواع سپرده ها ( میدانیم که افزایش سپرده ها، بدهی های شیرینی برای بانکها هستند! )
  بدهی به بانکها و مؤسسات اعتباری
  ذخایر و سایر بدهی ها
  سود پرداختی به سپرده گذاران
  سود سهام پرداختنی
  در مجموع جمع بدهی های بانک از مبلغ بیش از 37 هزار میلیارد ریال به مبلغ 42 هزار و 900 میلیارد ریال افزایش داشته است.

  در بخش درآمدهای بانک :

  جمع درآمدهای مشاع از مبلغ حدود 2 هزار و 800 میلیارد ریال به مبلغ بیش از 3 هزار و 500 میلیارد ریال افزایش داشته و سهم بانک از درآمدهای مشاع از مبلغ یکهزار و 90 میلیارد ریال به مبلغ بیش از یکهزار و 260 میلیارد ریال افزایش داشته.

  در مجموع درآمدهای مشاع و غیر مشاع بانک، جمع درآمدها از مبلغ یکهزار و 490 میلیارد ریال به مبلغ بیش از یکهزار و 800 میلیارد ریال رسیده است ( بیش از 17% افزایش درآمدهای بانک)

  از مبالغ فوق جمع هزینه ها کسر میگردد که شامل هزینه های عمومی و اداری ( با 21% افزایش) + هزینه مطالبات مشکوک الوصول ( با 160% افزایش) و هزینه های مالی که از مبلغ 2 میلیارد و 279 میلیون ریال به مبلغ 75 میلیارد و 478 میلیون ریال رسیده است.

  در نهایت سود خالص پس از کسر هزینه ها و مالیات ، از مبلغ 991 میلیارد در شش ماهه 89 به مبلغ بیش از یکهزار و 6 میلیارد ریال در شش ماهه 90 رسیده است.
  بر این اساس سود محقق شده در شش ماهه اول سال مالی جاری مبلغ 224 ریال به ازای هر سهم میباشد
  نوشته شده توسط almani [لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید.]
  دوستان علت صف خريد امروز كارافرين چه بود/؟  همانطور که در ابتدای این پست یادآور شدم ، گزارش شش ماهه را میتوان گزارشی معمول و مقبول که نشان از افزایش متوسط درآمدها و کارکرد مطلوب بانک دارد، ارزیابی نمود به این معنی که گرچه افزایش دارایی ها و درآمدها را به درجات مختلف در سرفصل های دارایی ها و درآمدهای بانک داریم اما نکات خاص و برجسته ای که موجب صف خرید به واسطه گزارش خارق العاده و غیره باشد را نمی بینیم.

  به نظر میرسد صف خرید 3 میلیونی کارآفرین در پایان آخرین روز معاملاتی، به عواملی مربوط میشود از قبیل کاهش قبلی قیمت سهم، روز مثبت بورس ( با توجه به این که کارآفرین جزء " 30 شرکت بزرگ " بورس است از جو عمومی بورس مانند سایر سهام مهم و معتبر تأثیر بیشتری می پذیرد) و تا حدودی نزدیکتر شدن به زمان افزایش سنکته خواندنی در مورد گزارش 6 ماهه :
  در سرفصل سود حاصل از سرمایه گذاریها ، " سود حاصل از فروش سهام شرکتها " ،

  سال گذشته که سال رونق بورس بود سود حاصل از فروش سهام شش ماهه 89 ،رقمی منفی و شناسایی زیان بوده است! ( زیانی معادل 4 میلیارد و 853 میلیون ریال ) البته در نهایت در پایان سال مالی 89 از زیان درآمده و به سودی معادل بیش از 5 میلیارد و 527 میلیون ریال تبدیل شد.

  اما امسال که که شش ماهه اول آن سال کساد و نزول بورس بوده، موفق به شناسایی سودی معادل بیش از 35 میلیارد ریال از محل فروش سهام شرکتهای بورسی شده است!! یعنی 6 ماهه اول چنین سال بورسی منحوسی! کارآفرین توانسته حدود 7 برابر کل درآمدی که در سال پررونق بورسی 89 داشته، درآمد حاصل کند.

  موفق ترین و پرسودترین فروش های کارآفرین به ترتیب بزرگی سود حاصل از فروش عبارتند از :
  1. ایران خودرو .... 2. ارتباطات سیار ایران.... 3. بانک الکترونیکی آرین.... 4.خدمات انفورماتیک ... 5. پتروشیمی پردیس... 6. سیمان ارومیه

  دوستان ، بد فکری هم نیست اگر بانک سالانه مقداری از سود سهام ما را کسر کند و برای ما سهامداران هم مشاوره سرمایه گذاری و سبد گردانی کند، نظر شما چیست؟!!!

  .................................................. ........

  با تشکر و امتنان از دوستانی که نسبت به پست اخیر موهن و هزل یکی از کاربران ( سپهبد ) در تاپیک قند و شکر، ابراز تأسف و همدلی داشتند و گرچه مایل نبودم به مطالبی چنین چیپ و بی مایه پاسخ دهم اما چون سابقه گفتگو با ایشان را در این تاپیک داشته ام و مواردی غیر واقعی و کذب در این زمینه گفته اند، فقط به موارد مربوط به کارآفرین در اینجا اشاره میکنم و موارد مربوط به سایر مباحث را در صورت لزوم و در فرصتی دیگر در تاپیک خانه سهامداران پی میگیرم.

  پس از درج مقاله ای در دو قسمت تحت عنوان تأثیر واقعی نرخ دلار بر شکر در تاپیک خانه سهامداران و نقل قول قسمت اول این مقاله توسط یکی از کاربران در تاپیک قند و شکر، شاهد حرکت انفعالی و تأسف آوری از سوی کاربر مزبور بودیم. تعجب میکنم چگونه به خود اجازه دادند تا این حد خلط مبحث و کذب گفتار را پیشه کنند و موجب تحقیر خود گردند؟

  به جای پاسخی متین و موقر ،که از همه کاربران این انتظار اولیه و حفظ حرمت محیط عمومی سایت انتظار میرود، به مطلبی که مستند به مصوبات سازمان مربوطه و بخشنامه بانک مرکزی و ... نوشته بودم، به رویه ای ادمه دادند که اینجا در این تاپیک هم از ایشان دیدیم و آخرش هم جواب ندادند بر اساس کدام صورت های مالی و کدام گزارشات، پاسارگاد که همواره نقطه ضعف اساسی آن طی سالها معوقات سنگین بوده است، کمترین معوقات بانکهای خصوصی را دارد؟!! ، نوشته اند : "برید به خانم هلن بگویید فعلا" بره ضرر کارآفرین هاشو جبران کنه ، اون موقع که بهش گفتم با پاسارگاد عوض کن گوش میداد الان 20% ضرر نداده بود "

  اولا" چرا دیگران بیایند به من بگویند مگر دیگران خدم و حشم شما هستند، مگر شما مرد ه اید که خودتان نگویید یا من کور هستم که نبینم (حالا ممکن است کمی دیرتر از بقیه چشم مان به جمال این پست هزل و دسته گلی که به آب دادید روشن شده باشد)

  در ثانی گویا کینه بزرگی از بحث و پند و اندرزی که اینجا به شما شد را در دل کوچکتان نگه داشته اید و در فضای مهیا در تاپیک دیگری به تخلیه آن پرداخته اید .
  در حالی که پس از مباحثه در مورد واهی بودن " پاسارگادکمترین معوقات بانکی را دا رد " در تاپیک کارآفرین، حتی اجازه ندادم یکی از کاربران را که با استفاده از شرایط پیش آمده شما را (که خود را صراحتا" متخصص بانکی که نظیری اینجا ندارد نامیده بودید ) مورد نکوهش قرار دهد و در جواب آن کاربر نوشتم که علی رغم آنکه تضاد ماهوی و اساسی با شیوه های معاملاتی ایشان دارم ولی پستهای متعدد بانکی و غیر بانکی مفیدی ارسال کرده اند .

  ثالثا" نه من آن شخصی هستم که گوش به حرف هر کسی در سرمایه گذاری هایم بدهم آن هم یک آی دی مجازی ، نه شما در مقامی هستید که مرا به خرید یا فروش سهمی توصیه کنید. و اساسا" وجود چنین توصیه ای کذب محض است.( نوشته های من و ایشان فقط 2-3 صفحه عقب تر است و همه دوستان میتوانند مرور کنند) از این گذشته مگر طی همین مباحثات مدعی نبودند که سهام کارآفرین دارند و به دید میان مدت فعلا" نگهداری میکنند ، چرا با لالایی خودشان خوابشان نبرد و سهام ادعایی را نگه داشته بودند و لابد 20% ضرر هم کرده اند و از آن طرف مدعی اند به من توصیه کردند کارآفرین هایم رابفروشم!! شما لازم نیست به فکر " خانم هلن " باشید به جبران 20% ضرر خودتان که لاب نوسانگیر هستید که این افت و خیزه ار مهم میدانید باشید.

  از همه این ها مهمتر ، الفبای تعییین ضرر و سود است که هر مبتدی از آن مطلع است و مطمئن هستم کاربر مذکور نیز از آن مطلع است ،قیمت تمام شده هر سهم در مقایسه با قیمت تابلو.

  برای سرمایه گذاران بلند مدتی امثال "خانم هلن" که سودهای مجامع و افزایش سهم در افزایش سرمایه های متعدد کارآفرین، پارسیان، شبهرن، کگل ، خدمات انفورماتیک و ... را داشته اند ، محاسبه قیمت تمام شده ای که بعضا" زیر صفر است و حساب سود و ضرر کردنشان کار هر خامی نیست.

  مورد دیگر که از بدیهیات است تفاوت سرمایه گذار بلند مدت و تریدر نوسانگیر است که آنقدر تکراری است که توضیح بیشتری لازم ندارد و همه میدانند.
  از این هم صرفنظر میکنیم که خرید پاسارگادی را به قول خودشان داده اند که از روزی که خودشان خریدند علاوه بر نزول قیمت طی 2-1 هفته اخیر صفهای فروش سنگین 30-20 میلیونی را شاهد بود!! و مثل تمام مدتی که وارد بورس شده است با حمایت سنگین گروه مالی پاسارگاد و از جمله پارس آریان از بند صف فروش بعد از چند روز رهایی یافت! ( از یاد نبرده ایم که ایشان در همان مباحثات ادعای کذب دیگری هم کردند مبنی بر اینکه پاسارگاد سهامدار عمده بالای 6 درصد ندارد که آن هم فقط خوارزمی است و پاسخ صحیح را شنیدند)

  در هر حال، پاسخ درست ندادن و در عین حال اعضای سایت را با پاسخهای موهن مورد اهانت قرار دادن ، مغلطه و خلط مبحث و تحریف گفتگو ها ، ظاهرا" به رویه ای برای ایشان تبدیل شده که جای تأسف بسیار دارد و آن اندک امیدی که به ایشان میرفت نیز به نظر میرسد از دست رفته است.

  پی نوشت : از روزی که ایشان با رویه رقت انگیزی به جای پاسخ علمی و مستدل، به اهانت نسبت به نگارنده اقدام کردند و طی مطالب بیهوده شان گفتند " برید به خانم هلن بگید ضرر کار آفرین هاشو جبران کنه " الی یومی هذا، نیرو های غیبی امدادی ! کارآفرین را صف خرید کرده اند، و گرچه برای سرمایه گذاران بلند مدت نه شوق صف خرید و نه هراس صف فروش معنی ندارد، اما باز هم محض رو کم کنی بد نبود،دست شان درد نکند


 4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید حسن اسلانی از ایشان تشکر کرده اند:


 5. Top | #42

  تاریخ عضویت
  Oct 2009
  نوشته ها
  13
  تشکر
  106
  تشکر شده 41 بار در 18 ارسال

  پیش فرض

  سلام

  لطفا نام نویسنده و سایتی که از آن نقل قول کردید هم بنویسید

  [لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید.]

  [لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید.]

  خانم امیراسفندیار- تالار بورس- تاپیک کارآفرین

 6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید علیرضا از ایشان تشکر کرده است:


 7. Top | #43

  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  نوشته ها
  1,239
  تشکر
  1,340
  تشکر شده 1,440 بار در 780 ارسال

  پیش فرض

  بانک کار آفرین


  برخی شنیده ها از این بانک کار آفرین حکایت از تعدیل 10 درصدی سود و اعمال افزایش سرمایه از 450 تا 600 میلیارد تومان تا پایان سال جاری است.
  گزارش از نمابورس

 8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید حسن اسلانی از ایشان تشکر کرده است:


 9. Top | #44

  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  نوشته ها
  1,239
  تشکر
  1,340
  تشکر شده 1,440 بار در 780 ارسال

  پیش فرض

  نما بورس
  با توجه به میزان بالا سود انباشته، شرکت برنامه افزایش سرمایه آینده خود را تا حدی از این محل اجرا خواهد کرد. مطابق اعلام بانک، سرمایه در سال 1390 به 750 میلیارد تومان بالغ خواهد شد که « افزایش شعب» ، « رشد پرتفو سرمایه گذاری ها» و « توسعه سیستم های نوین بانکداری» از اهداف افزایش سرمایه است.

 10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید حسن اسلانی از ایشان تشکر کرده اند:


 11. Top | #45

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  204
  تشکر
  683
  تشکر شده 458 بار در 207 ارسال

  پیش فرض

  شركتبانک کارآفرین (سهامي‌عام)
  نماد: وکار كد: 01-19-65
  موضوع:پیش‌بيني سود هر سهم براي سال مالي منتهي به 29/12/90
  اطلاعات پیش‌بینی سود هر سهم برای سال مالی منتهی به 29/12/90 که توسط بانک کارآفرین(سهامی‌عام) تهیه گردیده است در فایل ضمیمه ایفاد می‌گردد.
  ساير اطلاعات:
  (1) شرکت پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/90 را با سرمایه 000ر3 میلیارد ریال در تاریخ 17/12/89 مبلغ 660 ریال و با سرمایه 500ر4 میلیارد ریال در تاریخ 23/12/89 مبلغ 440 ریال، در تاریخ 21/04/90 و در 30/07/90 و اطلاعات اخیر(حسابرسی‌شده) مبلغ 456 ریال اعلام نموده‌است.
  (2) شرکت پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/89 را با سرمایه 000ر2 میلیارد ریال در تاریخ 05/12/88 مبلغ 870 ریال و با سرمایه 000ر3 میلیارد ریال در تاریخ‌های 26/12/88 ، 28/4/89 ، 27/7/89 ، 13/9/89(حسابرسی‌شده)، 22/10/89 و 23/12/89 مبلغ 645 ریال اعلام نموده‌بود که مطابق با عملکرد واقعی حسابرسی‌شده مبلغ 604 ریال محقق گردیده است.
  (3) شرکت اعلام نموده است هیات‌مدیره در نظر دارد تقسیم 85 درصد سود خالص عملکرد سال مالی 90 را به مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام پیشنهاد نماید.
  (4) مزید اطلاع، مطابق مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ 20/12/88، افزایش سرمایه از مبلغ 000ر3 میلیارد ریال به مبلغ 000ر6 میلیارد ریال طی دو سال در اختیار هیات مدیره قرار داده‌شده‌است که در مرحله اول افزایش سرمایه از مبلغ 000ر3 میلیارد ریال به مبلغ 500ر4 میلیارد ریال انجام شده و در تاریخ 20/06/90 به ثبت رسیده‌است.

 12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید رضا2255666 از ایشان تشکر کرده است:


 13. Top | #46

  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  نوشته ها
  1,239
  تشکر
  1,340
  تشکر شده 1,440 بار در 780 ارسال

  پیش فرض

  نقل از:amirmostafavi72


  افزایش سرمایه 33 درصدی و سود سال 1391
  طبق مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 20/12/1388 و مجوز سازمان بورس به هیات مدیره اجازه افزایش سرمایه از 3,000 به 6,000 میلیارد ریال طی دو سال در یک یا چند مرحله داده شده که در این راستا در تاریخ 22/12/1389 هیات مدیره بانک افزایش سرمایه از 3,000 به 4,500 میلیارد ریال را تصویب کرده است.
  بنابراین سرمایه بانک کارآفرین طی روزهای باقی مانده تا پایان سال جاری با 33 درصد افزایش از 4,500 به 6,000 میلیارد ریال خواهد رسید
  .
  با توجه به ماهیت فعالیتهای بانکی و افزایش سود خالص متناسب با افزایش سرمایه بانک، سود خالص بانک کارآفرین برای سال 1391 با سرمایه 6,000 میلیارد ریال در حدود 3,000- 2,760 میلیارد ریال معادل 500-460 ریال برای هر سهم برآورد می*شود.(نقل از سرمایه گذاری آنلاین)

 14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید حسن اسلانی از ایشان تشکر کرده است:


 15. Top | #47

  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  نوشته ها
  1,239
  تشکر
  1,340
  تشکر شده 1,440 بار در 780 ارسال

  پیش فرض

  [لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید.]


  [لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید.]


  همچنان که مشاهده می­شود قیمتها پس از یک دوره اصلاحی به روند افزایشی بلند مدت نزدیک شده اند. روندی که بواسطه دوره زمانی و تعداد برخورد قیمت با آن از اعتبار بالایی برخوردار است.
  بنابراین انتظار می­رود فشار خریداری بالایی در مجاورت 2,400 ریال ظاهر شده و قیمتها را به سمت بالا و تا محدوده 2,700 ریال هدایت کند.
  واگرایی MACD با روند کاهشی قیمتها، شکل گیری فشار خریداری را تایید می­کند.

 16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید حسن اسلانی از ایشان تشکر کرده اند:


 17. Top | #48

  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  نوشته ها
  1,239
  تشکر
  1,340
  تشکر شده 1,440 بار در 780 ارسال

  پیش فرض

  تکراری بود ببخشید
  ویرایش توسط حسن اسلانی : 02-20-2012 در ساعت 08:51 PM دلیل: تکراری

 18. Top | #49

  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  نوشته ها
  1,239
  تشکر
  1,340
  تشکر شده 1,440 بار در 780 ارسال

  پیش فرض

  [لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید.]

  بانک کار آفرين
  پيش بيني سود هر سهم براي سال مالي منتهي به 30/12/1391(حسابرسي نشده) (به پيوست)

  

  پیش بینی سود سال 90 456 ریال

  پیش بینی سود سال 91 520 ریال

  85درصد سود خالص به سهامداران پرداخت خواهد شد

  افزایش سرمایه از 450 به 600 میلیارد در دست بررسی است

 19. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید حسن اسلانی از ایشان تشکر کرده اند:


 20. Top | #50

  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  نوشته ها
  1,239
  تشکر
  1,340
  تشکر شده 1,440 بار در 780 ارسال

  پیش فرض

  [لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید.]


  1390/12/04


  وکاربانک کار آفرين

  پيش بيني سود هر سهم براي سال مالي منتهي به 30/12/1391 (حسابرسي شده ) (به پيوست) 1390/12/04 10:55:00

 21. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید حسن اسلانی از ایشان تشکر کرده اند:


 22. Top | #51

  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  نوشته ها
  46
  تشکر
  203
  تشکر شده 83 بار در 40 ارسال

  پیش فرض افزایش سرمایه وکار به سال بعد موکول شد.

  باسلام خدمت دوستان عزیز.بنا به اطلاع واصله ازمنبعی موثق افزایش سرمایه بانک کارآفرین به سال بعد موکول شد.

 23. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ابوالفضل از ایشان تشکر کرده اند:


 24. Top | #52

  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  نوشته ها
  1,239
  تشکر
  1,340
  تشکر شده 1,440 بار در 780 ارسال

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل نمایش پست ها
  باسلام خدمت دوستان عزیز.بنا به اطلاع واصله ازمنبعی موثق افزایش سرمایه بانک کارآفرین به سال بعد موکول شد.


  سلام .. بر دوست نازنین جناب ابوالفضل

  کدام منبع موثق؟؟؟؟؟؟

 25. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید حسن اسلانی از ایشان تشکر کرده است:


صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •